Rimi esimese häkatoni võitjate seas oli kaks Eesti start-up’i
Võistlus meelitas ligi 52 idufirmat 15 riigist üle maailma, kelle seast valiti välja kuus start-up’i pilootprojektide alustamiseks. Oma toodete ja teenuste testimiseks saavad nad Rimilt kokku 200 000 eurot.
120 laekunud avalduse hulgast said 22 start-up’i võimaluse esitada konkreetsed ettepanekud projektideks. Pärast kolmepäevast pingelist tööd ja hindamisprotsessi Rimi peakorteris Riias valiti välja kuus võitjat:
- LiTech (Eesti)
- Envelope (Eesti)
- Traxlo (Leedu)
- Goodbag (Austria)
- Footprints AI (Rumeenia)
- Revo Food (Austria).
LiTechi tegevjuhi ja kaasasutaja Raiko Limmarti sõnul on koostöö Baltikumi ühe suurima jaemüügiketiga LiTechi jaoks oluline samm Balti turgudele sisenemisel ning võimaldab ettevõttel tõsta oma rakenduse funktsionaalsust. “Tasustatud pilootprojekt katab rakenduse koolituse, arenduse, juurutamise ning kasutajatoe kulud, võimaldades meil jaeketile pakkuda parimat lahendust andmekvaliteedi halduseks nende süsteemides,” selgitas Limmart.
LiTech pakub ettevõtetele lahendust andmetes vigade ja anomaaliate tuvastamiseks, monitoorimiseks ning andmekvaliteedi parendamiseks.
Envelope’i tegevjuhi ja asutaja Khuldoon Bukhari lisas omaltpoolt, et selline häkatoni võit on ka nende jaoks märkimisväärne verstapost ja põnev järgmine peatükk ettevõtte teekonnal, mille eesmärk on kasvada kogu Euroopa turul. “Meie jaoks on see kinnitus, et probleemid, millega jaekaubanduses tegeleme, on tõelised ja jaemüüjate jaoks olulised, millele nad soovivad lahendusi leida,” ütles Bukhari, lisades, et saadud rahastusega jätkavad nad oma lahenduse viimistlemist ja optimeerimist.
Envelope aitab jaemüüjatel hoida oma tooteid laos, pakkudes reaalajas riiuliülevaateid ja täiustatud aruandlust.
Future Business Boardi liikme Vaido Padumäe hinnangul on häkaton suurepärane ettevõtmine suurtele ettevõtetele nagu Rimi uute ideede ja töömeetodite süstimiseks. “Oleme ka varem kaasanud idufirmasid oma tegemistesse, näiteks mõned aastad tagasi võtsime kasutusele “Tühjenda oma külmik” rakenduse, mis pakub külmikus olevast toidust retsepte ja aitab sedasi toiduraiskamist vähendada,” rääkis Padumäe, lisades, et ta ka ise hindab võimalust paari klikiga saada tervislikke ja kvaliteetseid toiduretsepte kodus leiduvatest koostisosadest.
Häkatoni raja teekonda alustas 20 võistkonda, kus oli kokku 54 inimest. Rimi omatöötajate poolt moodustati sisemiselt neli meeskonda. Hindamisprotsessi viisid läbi Rimi Future Business Boardi liikmed kõikidest Balti riikidest.
Lisaks anti välja eriauhinnad, kus eestlased oli samuti võidukad: Peak Save Lätist, kes sai 3000-eurosed piletid konverentsile “TechChill 2024” ning võimaluse teha edaspidi koostööd Rimi Balticuga. Teise koha ja 1500-eurose auhinna pälvis Help'a'bit Eestist ning kolmanda koha ja 500-eurose preemia pälvis start-up Food Fellas, samuti Eestist.