Koostisosad
-
Pardikoib500 g
-
Viigimarjad4 tk
-
Baklažaan340 g
-
Sibul1 tk
-
Apelsin0.5 tk
-
Bulgur100 g
-
Punane tšilli15 g
-
Pune1 g
-
Kurkum0.5 tl
-
Jahvatatud vürtsköömned0.5 tl
-
Jahvatatud koriandriseemned1 tl
-
Soolmaitse järgi
-
Piparmaitse järgi
-
Granaatõunaseemned1 peotäis (-t)
Juhised
Pane tähele!
See retsept on mõeldud 2 sööjale. Portsjonite arvu muutmine uuendab ka retsepti koostisosade hulka. Mõnel juhul võib muutuda ka toidu valmistamise aeg.
Pikalt küpsenud pardikoivade valmistamine ei ole tegelikult väga raske. Pruunista pardiliha enne pannil ning siis lisa ahjupannile küpsema.
Selle roa puhul võid bulguri asendada kuskussiga või jätta lisandi soovi korral üldse ära. Pardikoibadest suurema rasva eemaldamiseks pane need kindlasti küpsema külmale pannile ning veel parema tulemuse saad, kui lõikad enne naha sisse noaga väikesed sälgud – nii pääseb rasv paremini välja ja liha maitsestub samuti paremini.
Maitsesta pardikoivad soola-pipraga.
Lõika sibul kaheksaks sektoriks, tükelda baklažaan ja poolita tšilli pikkupidi ning tõsta köögiviljad ahjuplaadile.
Pruunista pardikoivad kergelt umbes 5 minuti jooksul, tõstes need tulele kuival külmal pannil – nii eraldub rasv paremini.
Sega ahjupannil olevad köögiviljad umbes 2 sl pannirasvaga läbi ja tõsta ka pardikoivad ahjupannile. Lisa maitseained, poolik apelsin ja sega. Küpseta 180 kraadi juures umbes 30 minutit. Sega kergelt, lisa poolitatud viigimarjad ja küpseta veel umbes 15 minutit.
Samal ajal vala bulgurnisule 2 dl keeva vett, lisa veidi soola, kata nõu kaanega ja lase umbes 15 minutit tõmmata.
Serveerimiseks klopi bulgur kahvliga kohevaks ja tõsta vaagnale või jaga taldrikutesse. Tõsta peale pardikoivad ning ülejäänud ahjupannisisu, puista üle granaatõunaseemnetega ja pigista ahjupannil küpsenud apelsinist peale veidi mahla.