Jäätmeteta elu
Eesti on võrreldes teiste Euroopa riikidega väike jäätmete tekitaja, kuid olmejäätmete hulk kasvab siiski aasta-aastalt – samuti on kehvad lood pakendijäätmete ringlusse võtmisega, mis jääb Euroopa keskmisele alla. Kui Euroopa Liidus taaskasutatakse inimese kohta keskmiselt ligi 120kg pakendijäätmeid, siis meil on see number napilt alla 100kg. Igaüks võiks kodus tekkiva prügi üle vaadata sellise pilguga, kuidas ta saaks asjadele või pakenditele anda uue võimaluse.
Oleme teadlikud sellest, et koduste jäätmete tekkimist pole võimalik lõpetada ühe päevaga. Meie ühiseks eesmärgiks on aga vähendada kodus tekkivate jäätmete hulka ning ennetada nende sattumist loodusesse.
"Zero waste" ehk nullkulu lähenemine koosneb kindlatest sammudest, millega vähendatakse jäätmete teket samal ajal hoides toodete, materjalide ja ressursside väärtust nii kaua kui võimalik. Nullkulu baseerub viiel põhimõttel: keelduda, vähendada, korduvkasutada, taastöödelda, mädandada. Protsess sisaldab vastutustundlike kaupade ja teenuste tootmist, planeeritud ostlemist ning võimalikult suurel määral taaskasutamist. Mainitud tegevuste tulemusena väheneb tootmisest tekkinud jäätmete hulk ning keskkonda satub vähem saastaineid. Samuti saame me ka päästa looduslikke ressursse.