Vitamiinidest on kaerahelvestes enim esindatud tiamiin ehk B1-vitamiin, folaadid ja pantoteenhape ehk B5-vitamiin. Taimed omastavad mineraalaineid mullast, seega sõltub kaeras olev mineraalainete kogus kasvupinnasest ning väetamisest. Lisaks vitamiinidele ja mineraalidele sisaldavad kaerahelbed tervisele olulisi kiudaineid, antioksüdante ja heas tasakaalus olevaid makrotoitaineid – süsivesikuid, taimset valku ning rasva.
Leotatud kaerahelbed versus keedetud kaerapuder
Kui võrrelda, kas tervislikumad on leotatud või keedetud kaerahelbed, siis tegelikult on mõlemad viisid kaerahelveste valmistamiseks head. Küll aga on öö läbi leos olnud kaerahelvestes säilinud rohkem toitaineid, kuna keetmisel kaotavad paljud toiduained umbes 25% oma toiteväärtusest. Leotatud kaerahelbed sisaldavad natuke rohkem taimset valku, kiudaineid, süsivesikuid ja rasva.
Leotatud kaerahelbed on head seedimisele
Kaerahelbeid on hea leotada vees või mõnes taimses joogis (kaer + vesi=kaerajook). Leos hakkab kaer kergelt käärima, muutes selle seedimisele paremini kättesaadavamaks. Leotatud kaer on meeltmööda toidukraam meie mikrobioomis elavatele soolebakteritele. Inimese keha võib vaadelda kui ökosüsteemi, mis peab efektiivseks toimimiseks olema tasakaalus. Igal inimesel on erinev mikrobioom, mis sõltub paljuski menüüst, elustiilist, ravimitest, infektsioonidest, kliimast, keskkonnast ja ka esivanematest. Samuti sellest, kas sünniti siia ilma loomulikul teel või keisrilõikega.
Leotatud kaer on lihtne ja vähe aega nõudev hommikusöök
Kui sul on soov hommikud teha efektiivseks ja 10 minutit kauem voodis olemist nautida, siis on leotatud kaer just sobiv hommikusöök! Õhtul enne magama minekut tuleb panna kaerahelbed likku ja hommikul lisada meelepärased lisandid. Leotatud kaerale sobivad hästi näiteks banaan, külmutatud marjad, moos, pähklid-seemned, maapähklivõi ja toorkakao.