Kuidas grillida? Grillimise põhitõed!
Süüta grill 30 minutit varem
Süüta söegrill pool tundi enne grillima hakkamist. Hallid söed on valmisoleku märk! Pea meeles, et ka gaasigrill peab olema korralikult soe, enne kui sellesse liha asetad.
Vürtsita erinevalt
Kuiv maitseainesegu tuleb enne grillimist toidu sisse hõõruda. Glasuur pintseldatakse grillimise ajal või lõpus mõlema külje peale. Kui soovid liha marineerida, aseta see marinaadi vähemalt 1–2 tundi enne grillimist, soovitatavalt veelgi varem. Kui liha on hea ja tõeliselt kvaliteetne, võid toimida Argentiina lihameistrite kombel ja lisada maitse esiletoomiseks üksnes pisut soola.
Ära täida kogu grilli söega
Jäta vabaks pisut pinda, kuhu võid asetada valminud liha, vorstid, kanaliha ja köögiviljad. Kui soovid saada kaudset kuumust suuremate lihatükkide jaoks, süüta ainult pool grilli.
Kasuta küpsetustermomeetrit
Kui kasutad küpsetustermomeetrit, on väga raske midagi untsu ajada. Oluline on teada, et igal lihal on erinevad sisetemperatuur, mil liha hakkab küpsema. Kõige tavalisema grilli puhul tuleb õnneks kasuks ka kogemus ja kõhutunne, mis ütleb, millal liha on valmis.
Ära kõrveta
Pööra grillitavat toitu aeg-ajalt, et see ei kõrbeks. Kes see ikka soovib süüa liha, mille pind on muutunud tumedamaks kui süsi ise? Ilmselt selliseid inimesi leidub vähe. Seega ära kõnni grilli juurest väga kaugele, sest liha tuleb ikka aeg-ajalt pöörata.
Grilltoidu suitsumaitse
Kas tahad anda toidule lõkketule maitset? Kui söed on valmis põlenud, aseta neile kasepilpaid ja hoia grillil kaas peal. Hästi sobivad ka kirsi- või õunapuuoksad. Võta need oma aiast, et liha saaks sinu kodu maitse.